Erdogan s’ndalet, arreston edhe 6 gjeneralë e dheta ushtarë!

Autoritetet turke kanë dhanë urdhën për arrestimin e gjashtë gjeneralëve dhe dheta zyrtarëve të ushtrisë si të dyshuem për grushtshtet, ban të ditun Anadoly Agency.

Urdhnin për arrestime e ka dhanë zyra e prokurorit publik në Stamboll.

Ankaraja zyrtare akuzon klerikun Fethullah Gulen që gjendet në ekzil n’Amerikë për organizim të grusht shtetit ku kanë humbë jetën 270 persona.

Shperndaje në: