Erdogan: Ushtrinë e kemi n’kufi me Irakun, gati me hy

Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka përsërite kritikat e vendit të tij për referendumin e kurdëve për pamvarësi në Irak.

Ai e ka përshkrue atë si të papranueshëm në këtë kohë.

Ai paralajmëroi se ushtria turke asht vendose në kufi me Irakun dhe asht e gatshme me ndërmarrë hapa të nevojshëm.

Shperndaje në: