FIFA pranon Kosoven ne eliminatoret per Botnorin 2018, qe ne cilin grup

Kosova asht pranue zyrtarisht per me luejte ne eliminatoret per Botnorin 2018 qe ka me u mbajte ne Rusi.

FIFA e ka ba publike vendimin e saj para pak minutave, tue ba te ditun edhe grupin ku ka me ba pjese Kosova, transmeton Rrokum.TV.

Kosova ka me ba pjese ne grupin I, se bashku me Kroacine, Islanden, Turqine, Finlanden dhe Ukrainen.

FIFA po ashtu, ka ba te ditun se Kosova s’mundet me luejte perballe Serbise dhe Bosnje Hercegovines.

Shperndaje në: