Veseli: Demarkacioni vjen shpejt per ratifikim n’Kuvend!

Kreu i Kuvendit Kadi Veseli tha se ka bisedu me kryeministrn e vendit dhe shume shpejt ka me u procedue nga Qeveria e vendit marreveshja e demarakcionit sepse na kemi prit me pas nji kordinim.
Kjo erdhi mbas kerkeses se deputeti te LDK’s Shpetim Bulliqi qe ta marrin nji inciativ per me ba nji tryeze ne mes komisionit dhe profesoreve qe kane njohuni nbi kete çashtje.
E per kete kryetari Veseli kerkoj nji kerkes zyrtare me shkrim, raporton Rrokum TV.
Derisa deputeti Bulliqi ka thane se komisioni i Murat Mehes s’duhet me u mshef mbrapa Kuvendit por duhet me dale me u ballafaque me fakte.
Derisa simbas burimeve te Televizionit Rrokum, pritet qe te Hanen mas largue me u procedue demarkacioni per ratifikim ne Kuvend.

Fillon seanca e Kuvendit, shqyrtohen disa projektligje!

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka fillue me deklarime jashtë rendit të ditës.

Në këtë seancë kanë me u shqyrtue disa projektligje dhe disa raporte.

Në sallën ku po mbahet seanca shihen numër i vogël i deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

 

Shperndaje në: