Fjalimi i parë i Trump n’OKB – bombastik

Fjalimi i parë i madh i Donald Trump, në Kombet e Bashkueme asht denoncue nga disa prej vendeve anëtare, që ai veçoi për kritika.

Presidenti amerikan përfshiu Iranin midis “nji grupi të vogël regjimesh mashtruese” dhe tha se, SHBA kishte me “shkatërrue totalisht” Korenë e Veriut, nëse kishte me u detyrue me ba këtë, shkruen BBC, transmeton Rrokum.TV

Ministri i jashtëm i Iranit, ka reague tue thanë se: “Gjuha e urrejtjes dhe injorancës së Trump asht si në kohët mesjetare” dhe jo n’OKB.

Korea e Veriut ende nuk i asht përgjigjë kërcënimit të presidentit për shkatërrim./Rrokum.TV

Shperndaje në: