Foto ekskluzive: Presidenti Thaçi dekoron shkrimtarin Dritëro Agolli

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, asht takue në Tiranë me shkrimtarin e mirënjohun, Dritëro Agolli, ku edhe e dekoroi për kontributin e tij në letërsinë shqipe, si dhe për angazhimin në shërbim të kauzës së Kosovës.

Shkrimtari ka ba nji deklaratë optimiste, ku asht shpreh se “Kosova ka me ja  kalue me zhvillim krejt vendeve të rajonit”.

“Kënaqësi me vizitue gjeniun e letrave shqipe. Agolli, frymëzim për brezat në kosovë”, u shpreh Thaçi.

 

thaciagolli