FSK, stërvitje bashkë me ushtrinë e Shqipnisë dhe Britanisë (Foto)

FSK me FA dhe British Army e kanë zhvillue stërvitjen e përbashkët sot në Bizë të Shqipnisë.

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosuna të Shqipnisë, Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës – FSK dhe British Army, zhvilluen stërvitjen e përbashkët në Bizë.

Nëpërmjet nji postimi në statusin e saj social Facebook, Kodheli shprehet: “Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës – FSK dhe British Army, në stërvitjen e përbashkët #JoinEffort16 në #Bizë, #Shqipëri”.

unnamed-1-5-768x512 unnamed-5-1-768x512 unnamed-7-1-650x358 unnamed-8-768x512 unnamed-9 unnamed-10

Shperndaje në: