Gashi: Lidershipi i LDK’s urgjentisht me dhanë përgegjësi për hapsinën e AKR’s (video)

Deklarata e Pacollit për qeverisjen e LDK-VV kanë qenë retorike për me rritë pazarin e përfitimeve!

 

Arben Gashi ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, i ka komentue lidhjet e fundit politike, tue thane se lidershimi i LDK’se duhet me marre pergjegjesi per koalicionin qe e ka ba me AKR’n dhe ndamjen e saj.

Gashi ka thane se problemi ma i madh asht ne politikbamjen ne vend, e ku PDK e ka pase per me mbete me çdo kusht ne pushtet.

“Mendoj se nji Qeveri ne mes te PDK-AAK-Nismes dhe AKR, me LDK dhe Vetevendosjen ne opozite, ka me qene shume e veshtire per vendin”, ka thane Gashi.

Ai ka thane se AKR si parti joparlamentare, me veprimin e saj po e fundose Kosoven, por problemi asht se PDK me çdo kusht po tenton me mbete ne pushtet dhe me perfitue prej saj.

Humbesja ma e madhe po del Kosova dhe PDK, e cila ka pase nji rezultat te keq, e fituesja ketu po del AKR me 4 deputete e me 5 ministri!

Per deshtimin e lidhjes mes LDK e Vetevendosjes, Gashi ka thane se ndryshimin ka qene dashte me ba Vetevendosje.

Per ma shume shiheni videon e plote.