Gashi : Vleresoj matunine e VV’s me rastin e vdekjes se aktivistit te tyne

Arben Gashi, deputet i LDK’s tue e komentue vdekjen e aktivistit te Vetevendosjes, ka thane se ky rast para se me trajtue politikisht asht dasht me trajtue profesionalisht.

Ai e ka vleresue permbajtjen e Vetevendosjes lidhun me kete rast.

Por ai ka thane se nese vertetohet  se ka ndikue dikush ne vdekjen e tij, ai duhet me u hetue dhe zbulue per me marre denimin maksimal, tue shtue se ai ka qene ne paraburgim dhe aty ka qene i mbrojtun edhe juridikisht.

Gashi keto komente i ka ba ne Rrokum Roll me Televizionin Rrokum.

Shperndaje në: