Gjendet i vdekun nji gazetar rus, ishte sulmue me thike

Gazetari rus Dmitry Tsilikin asht gjet i vdekun në apartamentin e tij në Shën Petersburg.

54 vjeçari u gjet të Ejten në mbramje, mbasi miqtë dhe familja e tij nuk kishin mund me kontaktue me të.

Ai u gjet me shumë plag nga thika dhe besohet se mund të ketë qenë i vdekun për ma s’paku dy ditë.

Ndërsa, policia e ka hap nji hetim për vrasje, raporton BBC.