“Gjermaninë për 3 ditë, Francën për 1 orë”, kërcënim shokant për BE’n nga mbështetësit e Erdogan (foto/video)

Gazeta Yeni Söz, e lidhun ngushtë me qeverinë, ka ba nji titull të çuditshem në faqen e parë të gazetës.

Titulli provokues “Turqia mundet me pushtue Europën mbrenda 3 ditëve”, asht masa e fundit në nji shpërthim politik midis Ankara’s dhe Berlinit./Express.co.uk

Turkey-war-Germany-threat-EU-1022370