Gjykata Kushtetuese e hedh poshtë kerkesën e Lista Srpska për Trepçën!

Gjykata Kushtetuese ka refuzue kerkesën e Listës Serbe për me u shqyrtue kushtetutshmënia e ligjit për Trepçën, të aprovueme javë ma parë nga Kuvendi i Kosovës.

Në vendin e gjykatës, të publikueme pak ma parë, thuhet se Ligji për Trepçën asht Kushtetues për nga përmbajtja dhe për nga procedurat e ndjekuna për miratim në Kuvendin e Kosovës.

Vendimin e plotë të Kushtetueses mundeni me lexue KETU.

Shperndaje në: