Gjyqtari Robert Carolan largohet nga Gjykata Kushtetuese!

Gjyqtari i Gjykates Kushtetuese Robert Carolan nuk asht ma pjese e Gjykates Kushtetuese te Kosoves.

Ai sot ja ka ofrue doreheqjen presidentit te vendit Hashim Thaçit.

Simbas nji njoftimi nga Gjykata Kushtetuese Carolan thuhet se ka dhane doreheqje nga posti i gjyqtarit ne Gjykaten Kushtetuese dhe nji kopje te doreheqjes ja ka dorezu kryetares Arta Rames dhe nji sekretarise se Gjykates.

Shperndaje në: