Glauk Konjufca “godet” Avdullah Hotin

LDK-VV

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm me votue kandidatin e PAN’it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kryetarin e PDK, Kadri Veselin.

Simbas Konjufcës, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK, Avdullah Hoti, i përket Gardës së vjetër të LDK’s, e cila nuk don reformime të mbrendshme dhe e cila nuk i jep mundësi artikulimi të nji grupi aty mbrenda të përfaqësuem nga Vjosa Osmani, të cilët simbas tij hapun kanë shfaqe nji mundësi bashkëpunimi me VV.