Godet Fatmir Limaj: Qe kush asht autori dhe implementuesi i skenarit të polemikave Kosovë-Shqipni!

S’mundesh me qenë patriot në Beograd, përderisa e shkatërron vendin tand si Shqipninë edhe Kosovën.

Keshtu ka thane kryetari i Nisma per Kosoves, Fatmir Limaj ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

Limaj ka thane se disa njerez ne Qeverine e Kosoves kane xhelozue dhe jane tute se kush po e merr primatin ne Rajon.

Ata qe po i shkaktojne keto debate nga zyrat e Qeverise se Kosoves nuk kane interes shtetnor apo kombetar, por jane interesa personale.

Limaj ka fajsue Presidentin Thaçi se po ban loje me kete diskutim. Simbas tij, kjo loje ka motivin e xhelozise.

Limaj thote se nga kjo loje, Thaçi don me dale ne fund si shpetimtar, tue konsiderue se e kryen misionin e tij.

Limaj ka thane se para 3 vjete, Presidenti Thaçi se bashku me kryeministrin e Shqipnise dhe Serbise kane ba marreveshje, tue ba 15 deri ne 20 projekte, tue vendos edhe nenshkrimet. /Rrokum.TV

Shperndaje në: