Grueja e Sylejman Selimit e mallkon keq Hashim Thaçin!

Gruaja e Sylejman Selimit, Kimetja ka reaguar pas verdiktit të fundit nga institucionet e drejtësisë me ç’rast iu konfirmua përsëri dënimi burrit të saj. Kimetja i drejtohet me mllef presidentit të vendit, Hashim Thaçit të cilin e mallkon në postimin e saj.

“Vendimin e pritem me aq shumë shpres, me thyen në shpirt

zoti ju mallkoft juve që mi lat fmin te rriten pa babë, mallkmi ju percjellt me gjenerata e gjenerata ju qe zgjohet ti ikni varfërisë në këtë mënyrë duke skrifikuar njerzë të mdhenjë me deshmit e monuara

Mallkimi raft edhe mbi juve President, ju vrafshin lotët e fmive tan. Qe nuk nxorët një zë ta mbroni të drejtën, jo te nderhyni në drejtësi, por ti mbroni vlerat.

Presidnet ndoshta ke mendu që heshtja ty do të shpëtoj por jo mos mendo ashtu, se ti duke i mbrojtur kta burra kishe pas shancen ta mbrosh edhe vetveten, por gabuat!

Tash edhe juve ju uroj te ju bashkanjgiteni Syles, meqe nuk ju bashkanjgitet ne vijat frontale, neper beteja të lara me gjak, dhe u fshehshit skutave aty ku nuk kishte luftime dhe bënit plane për posyë mbas lufte se kush qka do të gradohet. Syla asnihere se mendoj ktë. Uroj që tpaktën ti bashkohesh tash.

Femijet e mi do rriten krenar per baban e tyre.

Por mjer ata fmi  qe rriten me bbaballaret prane por me vulen e tradhtis në ballë” shkruen Kimetja në Facebook.