Gruevski thotë se BDI s’e ka leshue Qeverinë!

nikola-gruevski

Derisa tashma dihet se BDI e ka leshue Qeverinë e Maqedonisë, ish-kryeministri Nikola Gruevski, deklaron se kjo parti nuk e ka ba nji hap të këtillë, raporton Telegrafi n’Maqedoni.

I pyetun nga TV Telma, nëse Gruevski, si lider partie, asht taku me Ali Ahmetin e BDI’s, edhe nëse BDI do të kthehet në Qeveri, Gruevski asht përgjigj se nuk asht takue me Ali Ahmetin, dhe se nuk asht e vertetë që Qeveria ka mbet vetëm me VMRO-DPMNE’n dhe LSDM’n.

Gruevski thotë se në Qeveri asht edhe BDI dhe se informatat për Gruevskin janë se BDI do të ndërroj kuadrin e saj, për të cilën gja ka të drejtën e saj.

 

 

Shperndaje në: