Guterres me thirrje për Kosovën e Serbinë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres, ka thanë se dialogu ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës po përballet me sfida serioze.

Ai ka paralajmërue se nuk ka progres të mjaftueshëm, tue përmende edhe Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe, shkruen Tanjug, transmeton lajmi.net.

Guterres ju ka ba thirrje të dyja palëve për me ringjalle procesin e dialogut dhe të arrihen marrëveshjet e arrituna.