Hahn sot i bashkon pozitën e opozitën

johanneshahn.jpg

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, sot ka me qendrue për vizitë zyrtare në Kosovë, ku që nga mëngjesi ka me fillue takimet me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës.

Fillimisht ai ka me u takue me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, pastaj përfaqësues të tjerë të institucioneve. Kurse, në mesditë ai ka me qenë në nji takim me krenat e partive politike.