Haki Demolli po raporton për FSK’n (Live)

Ministri i Forcës për Sigurinë e Kosovës, Haki Demolli po  raporton para komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit lidhun me çashtjet që lidhen me FSK’n.

FSK edhe përkundër krejt përgaditjeve për me u transferue në Forcë të Armatosun të Kosovës, nuk po mundet me marrë miratimin në Kuvendin e Kosovës për shkak të mos përkrahjes nga Lista serbe, e cila asht në koalicion qeverisës me PDK’n dhe LDK’n.

 

Shperndaje në: