Haradinaj, homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit dhe varri i Ibrahim Rugovës (foto)

Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj, për nder të 28 Nandorit, ka ba homazhe para shtatores së Zahir Pajazitit në Prishtinë, në varrezat e dëshmorëve dhe te varri i ish-presidentit, Ibrahim Rugova.

Ai nuk ka dasht me folë para mediave, por ka vazhdue rrugën për në Prekaz, ku ka me ba homazhe në kompleksin e Jasharajve.

Mandej, ai ka me ba homazhe edhe në Gllogjan.

haradinaj-650x358