Haradinaj ngushëllon familjen Nitaj nga Deçani

Nji aksident ka ndodh dje në bjeshkët e Deçanit, ku humbën jetën jetën dy persona dhe u lënduen disa të tjerë.

Kjo ngjarje kishte prek edhe kreun e Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinajn, i cili i drejtoi nji telegram ngushëllimi familjes së viktimave.

 

Postimi i Haradinajt:

 

Na ka merzitur fort ngjarja e rëndë për familjen e Halil Nitajt, ku humbën jetën dy anëtarë të saj, e u lënduan edhe tre të tjerë në një aksident tragjik ne Bjeshkë të Deçanit. 

Në këto çaste të vështira jemi me familjen e të aksidentuarëve dhe u shprehim ngushëllimet më të thella e lutemi per shërim sa më të shpejtë të të lënduarëve! 
RH