Haradinaj: Pa i marre parasysh veprimet e individeve, opozita vazhdon me qene e bashkueme se na bashkojne kauzat edhe interesi i vendit

“Na ka befasue vendimi i Donikes”, tha ne nji lidhje telefonike per emisionin Rrokum Roll – Ramush Haradinaj nga AAK.

“Me Isen folim veç per daten e zgjedhjeve”, theksoi Haradinaj.

Per protesten e 26 Marsit, Haradinaj tha se po sheh gadishmeni te qytetareve per me marre pjese ne kete proteste.

“Gjithe e dijme se deklaratat e tij nuk qendroj gjate ne publik”, tha ai per deklaraten e Kryeministrit per dialog me opozite.

“Nuk kemi marre ndonji shpejgim, perpos nji letre te shkrueme te dergueme per media. Megjithate, na i urojme sukses ne çfaredo drejtimi apo vedimi qe ajo e ka marre. Na si AAK vazhdojme me qene te bashkuem”, tha Haradinaj per doreheqjen e Kadaj Bujupit.

Haradinaj shtoi se AAK nuk i ve ne pikepyetje kauzat dhe vendimet qe i merr mbrenda AAK’s per shkak te nji individi.

Haradinaj krejt ne fund i bani thirrje qytetareve me u ba bashke me 26 Mars.

Shperndaje në: