Hawking: Qe e vërteta e Donald Trumpit!

setphenhawking

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si nji nga njerëzit ma inteligjentë të planetit ka komentue zgjedhjen e Donald Trump si president të SHBA’ve.

Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ai e përdor shpesh.

“Si e shpjegoj popullaritetin e Donald Trump?”. Përgjigjja asht nji dhe e qartë. “Ky asht nji nga misteret ma të mëdha të origjinës së Universit”.

Batutën e ka ba në nji intervistë për televizionin britanik Itv ku ka shtue.

“Asht nji demagog që përmbledh instiktet ma të ulëta të zgjedhësve”, u shpreh ai.

 

Shperndaje në: