Haxhiu “godet” fort VV’n dhe LDK’n

Mbas deklarimeve të Glauk Konjufcës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ku e kualifikoi Qeverinë Haradinaj me terma mjekësorë, ka ardhë edhe reagimi i parë nga PDK’ja.

Pstimi i plotë i deputetit, Bekim Haxhiut:

“Pasi qe Glauku bëri sot një gjysmë kualifikim të partive politik me terme mjekësore, po ia përshkruaj ekzakt vlerësimin për partitë politike me terme mjekësore:

Për skenën politike të Kosovës:

– PDK është truri dhe vaksina;
– LDK është paraziti;
– LVV skizofrenia; ndërsa
– AAK me Ramush Haradinajn është sistemi lokomotor i Kosovës. B.H.”(sic).

Shperndaje në: