Haziri: Demarkacioni nuk asht pjesë e marrëveshjes me PDK’në, këtë proces e ka nisë Thaçi, e na si LDK po i bartim pasojat

Marreveshja programore LDK-PDK nuk e permend Demarkacionin, ato kane qene te inicueme nga ish Qeveria qe e ka udheheqe ish kryeministri Hashim Thaci.

Keshtu ka thane Lutfi Haziri, nenkryetar i LDK’s, ne Televizionin Rrokum gjate emisionit Rrokum Roll.

“Na i kemi barte pasojat, dhe Isa Mustafa si kryeminister ka qene dasht me i perfundue ato marreveshje te nisuna ma heret”, ka thane ai./Rrokum.TV