Haziri: Nëse shkojmë tash në zgjedhje, LDK’ja del e para, sepse kurrë ma t’bashkuem s’kemi qenë

Lutfi Haziri ka dhane pergjigjen e tij ne pyetjen e drejtuesit te emisionit Rrokum Roll, Fidan Jupollit, nese Kosova shkon ne zgjedhje te jashtezakonshme.

“LDK del e para definitivisht, bazen e ka prej vitit 2007, sepse ka qene momenti kur kemi vendos me rikthy LDK, sepse e kemi detyre me i bashkue anetaret dhe votuesit e LDK’s”, tha Haziri.

“LDK e ka ba gabimin e vetem ne vitin 2006, e cila ka qene e programueme, sepse asnjihere nuk kemi humb, e kemi pague shtrejte ate gabim”, tha, nder te tjera, Haziri ne Rrokum.

“Krejt partneret tane ne Europe e SHBA po e presin fitoren e LDK’s ne Kosove”, shtoi Haziri./Rrokum.TV