Historike, intonohet për herë të parë himni i Kosovës

Ka fillue ndeshja Finlande-Kosove dhe kjo asht ndeshja e pare e Kosoves ne arenen nderkombetare ne nji ndeshje kualifikuese.

Per here te pare u intomue edhe himni i Kosoves.

Momentalisht Kosova po luen shume mire, ndersa rastin ma te mire e pati Paçarada qe goditi shtyllen nalt.

Por Finlanda arriti me shenue ne minuten 18.

Shperndaje në: