Historike: Kosova në kualifikimet e Botnorit

Kosova ka mposhtë Estoninë, tue u kualifikue tutje për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Fitorja u arrit në minutën e fundit të ndeshjës, mbas nji ndeshje spektakël dhe me plot emocione, me rezultat 75-69.

Kjo fitore e çon Kosovën në kualifikimet e Botnorit 2019, ndërsa e çon n’shpi Maqedoninë.