Hofer i Austrisë kercenon perseri, çka tash!

“Nëse BE pranon Turqinë, atëherë Austria ka me braktisë Bashkimin Europian!”, asht kercënimi i Norbert Hoferit, kandidatit për president të Austrisë.

Mbas anulimit të zgjedhjeve për president, Hofer e sheh veten perseri kandidat për me fitue këtë post.

I njohun për politikat ekstremiste ndaj emigrantëve dhe euroskepticizmit, qendrimi i tij nuk asht edhe aq i çuditshëm.
Hofer ka thanë se nëse bahet president në zgjedhjet e vjeshtës ka me mbajtë qendrim të rreptë ndaj BE’s

Shperndaje në: