“Edi Rama ka vdeke”. “Homazhe” për Kryeministrin, i vdiq fabula!

Pak ditë ma parë Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama kërkoi me mësue varrin e shoqnisë civile që proteston kundër kandit të lojnave te Liqeni i Tiranës, mbasi i quejti ata të vdekun, por të ritë e “Nismës për Publikën” i kanë parapri në “homazhe” kreut të Qeverisë.

Në shejë simbolike ata i kanë vendos në godinën e këshillit të Ministrave nji buqetë me drandafilla të zi dhe nji kartolinë me tekstin:

Na jemi gjallë, Kryeministrit I vdiq fabula!“.

Ky është një paralajmërim për qeveritarët, që do përballen fuqishëm me rezistencën qytetare në ditët në vijim. Protestat vazhdojnë! Shihemi në shesh“, paralajmëron Nisma për Publiken.

 

edirama1