Homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova

Me rastin e 72 vjetorit të lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njiherit kryeministër i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kryesia e LDK’s, sot kanë me ba homazhe pranë varrit të Rugovës.

Ibrahim Rugova ishte presidenti i parë i Kosovës, i cili ndërroi jetë mbas nji smundje të randë derisa ishte president.

Shperndaje në: