Hoti: Në krye të kësaj qeverie asht njeriu që ja vuni flakën Kuvendit

Shefi i Grupit Parlamentar te LDK’s, Avdullah Hoti, ne fjalen e tij gjate seances se jashtezkonshme ka thane se asht i pafalshëm rikthimi i ndikimit te Beogradit ne Kosove, nepermjet qeverise se re.

“Asht e pafalshme qe te kthehet ndikimi i Beogradit, kur Kosova ka ende 1600 te pagjetun”, ka thane Hoti, raporton Rrokum.TV

Ai ka thane se Qeveria e re ka ne krye nji person qe ja ka vnu flaken Kuvendit dhe ka sjell dhune.

“Ne krye te qeverise asht personi qe ja ka vnu flaken Kuvendit”, ka shtue Hoti.

Hoti nder te tjera e ka quejt grup biznisor perbamjen e Qeverise Haradinaj, ndersa ka kerkue nga Kryeministri Haradinaj me tregue se çka i ka premtue Listes Serbe./Rrokum.TV