Hoxhaj kallxon se kur bahet Demarkacioni me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka folë per procesin e demarkimit te kufinit me Serbine.

“Mbrenda dy vite ka me fillue demarkimi i vijes kufitare me Serbine”, ka ba me dije Hoxhaj, raporton Rrokum.TV.
Nga ana tjeter, i pyetun per pritshmenine e tryezes shkencore per Demarkacion ai i asht largue pergjigjjes tue thane se tash asht minister dhe nuk asht kompetence e tij, por ai premtoj se Qeveria asht pro asaj qe bazohet ne fakte”. /Rrokum.TV