Hoyt Yee vjen n’Kosovë. Merr pjesë n’inagurimin e Thaçit

yee

Hoyt Yee, zavendës-ndihmës Sekretari përgjegjës për çashtjet europiane, do ta vizitoj sot Kosovën dhe do të takoj zyrtarët shtetnorë.

Yee do të jetë sot prezent edhe në ceremoninë e inaugurimit të Hashim Thaçit president.

Ndërsa mbas kësaj ai do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

N’orën 14:30, zavendësndihmës sekretari Yee do të takohet edhe me zavendëskryeministrin, Branimir Stojanovic.

Mbas orës 15:00, Hoyt Yee do të takohet me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, ndërsa n’orën 16:00, ai do të takohet me presidentin e sapozgjedhun, Hashim Thaçi.

Shperndaje në: