IHMK: Kjo asht sasia e reshjeve në Kosovë (dokument)

Gjatë ditës së djeshme edhe sot po vazhdojnë reshjet e shiut.
Reshjet e shiut që kanë ra gjatë ditë së Hanë dhe në orët e para të së Martës, asht raportue për vërshime dhe pengesa në qarkullimin rrugor.

Simbas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sasia e reshjeve në milimetër katrorë asht ma e ulëta 29, ndërsa ma e nalta asht 97 milimetra.

Simbas Besim Aliut nga IHMK, ma së shumti reshje ka pasë në Junik, ndërsa ma së paku në Ferizaj.

 

reshjet

 

Shperndaje në: