Ilir Deda: Qe pse u largova nga VV

ilir deda

Gazi lotsjellës dhe dhuna mbrenda institucioneve, kanë qenë arsyet e ndamjes me Lëvizjen “Vetëvendosje”, ka thanë deputeti Ilir Deda.

Kështu, tha ai kur ju kërkue me i komentue pamjet, në të cilat shfaqet Albin Kurti tue u pri disa të rijve që hedhin koktej molotovi në drejtim të Kuvendit të Kosovës.

Në TV Dukagjini, Deda ka thanë se, Kosova ka nevojë për nji qasje të re politike, të cilën munden me ba vetëm gjenerata e re në politikë.

Shperndaje në: