Intelegjenca turke: Puçi ka dështue. Nji bombë asht gjuejtë në parlamentin turk

MIT, Agjencioni i Intelegjenes se Turqise ka njoftue se grushti i shtetit ka deshtue dhe situata po merret nen kontrolle nga ana e shtetit.

Mirepo, raportet e fundit nga agjencia Anadolly Agency kallxojne per nji bombe te gjuejtun ne Parlamentin turk ne Ankara.

Kryeministri turk Yildirim ka thane se nese i shohin helikptoret e puçisteve tue levize kane me i gjuejte, transmeton Rrokum.TV.