Interpol anulon urdhënarrestin për Thaçin

Ministri i Sigurimit i Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Mektic tha se shërbimet e sigurisë të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Interpoli kanë marrë informacion se urdhën-arresti për Hashim Thaçin asht anulue, raporton agjencia e lajmeve FENA.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë fundjavës ka qenë në Sarajevë në samitin e 100.

Mektic u tha gazetarëve në Sarajevë se në rast se urdhnesat do të ishte i vlefshëm, autoritetet kompetente të Bosnje-Hercegovinës do të kishin veprue simbas standardeve.

Shperndaje në: