Islami: Deri tash ne Ballin Kombetar Demokrat jane anetaresue mbi 10 mije qytetare

Koalicioni i mundshem me LDK’n apo AAK’n

Gazmend Islami, kryetari i Ballit Kombetar Demokrat ne Rrokum Roll ka thane se ky subjekt politik cdo dite e ma shume po fuqizohen ne mbane vendin.

Simbas tij, deri tash ne Ballin Kombetar Demokrat jane anetaresue mbi 10 mije qytetare.

Ai tue fole per aktualitetin politik ne vend ka thane se koalicioni si tille asht i panatyrshem ngase PDK me LDK’n nuk munden me qeverise.

Simbas tij, si Hashim Thaci, Kadri Veseli po edhe Isa Mustafa duhet me shkue ne shtepi dhe me ja leshue vendit me qeverise nji klase tjeter politike.