Islami: Mbas Rugovës, veç Kadri Veseli kallxoi pjekuni polike, tue e dhanë postin per hirë të proceseve (video)

Gazetari Dardan Islami ne Rrokum Roll te TV Rrokum ka thane se, mbas ish Presidentit Ibrahim Rugova, edhe lideri i PDK’s e bani nji gjest te madh, tue ja dhane postin e kandidatit per kryeminister, Ramush Haradinajt.

Simbas tij, nuk asht tragjike pse PDK-AAK-NISMA jane ba bashke, tue thane se, “pse keta tjeret nuk u banë bashke”.

“Ramush Haradinaj s’u ba me dreqin ne koalicion, por me Kadri Veselin, i cili edhe ai asht shqiptar, ka vota”, shprehet Islami.

Islami thote se ne zgjedhjet e kalueme, PDK ja dha kryeministrin LDK’s, prandaj s’ka pse me u ba e madhe qe ja dha edhe Ramush Haradinajt, shkruen Rrokum.TV

Islami mendon se koalicioni LDK-AKR nuk mundet me fitue ne zgjedhje, sepse, qysh thote ai, “s’kane substance”.

Per Vetevendosjen, Islami thote se ata nuk kane poltike qe nguten dhe koha po punon per ta.

“VV ka me pase ngritje, jane parti serioze, e strukturueme”, mendon Islami./Rrokum.TV