Islami: Nese Erdogani i mbijeton krizes se mbrendshme, ekspedita e tij e ardhshme ka me qene Ballkani

Kriza n’Turqi mundet lehte me i zhvendos refugjatet drejt Ballkanit

Dardan Islami, gazetar, ka dhane vleresimet e tij per tentimin qe u ba per grusht shtet ushtarak ne Turqi, ku simbas tij, ne kete tollovi kane qene te perziem edhe ruset.

Ai ka thane se fokus i madh i Erdoganit asht edhe Ballkani.

“Nese Erdogani i mbijeton krizes se mbrendshme me gjeneralat e ushtrise te cilet me cdo kusht po tentojne me rrxue prej pushtetit, ekspedita e tij e ardhshme ka me qene Ballakni”, ka thane nder te tjera Islami.

Simbas tij, kriza e cila po ndodh ne Turqi, shume lehte mundet me marre permasa rajonale dhe refugjatet turk shume lehte munden me ju drejtue Ballkanit.

Islami keto komente i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin.