Islami: Puna e kesaj Qeverie e ka pase, zgjedhje mbas 30 ose 60 dite!

Kesaj here ne zgjedhje beteja ka me qene PDK-Vetevendosje!

Dardan Islami, gazetar, ka thane se tashma asht koha e fundit qe liderat me u ungje e me bisedue dhe me nji marreveshje me shkue ne zgjedhje per me pa se kush po del i pari.

Ai keto komente i bani ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin, ne Televizionin Rrokum.

Simbas tij, krejt kjo mvaret prej liderave dhe asht koha e fundit me ule me bisedue, ngase jemi tue hy ne nji situate te jashtezakonshme.

Ai ka thane se lufta ka me qene e madhe mes PDK’s dhe Vetevendosjes, dhe se Veseli e ka rendin me dale edhe me kallxue veten.

Islami ka thane se keto dy forca nuk munden me e mbajt peng, as njana as tjetra, sepse tash ka kalue koha e revolucionit.

Simbas tij, asht koha e fundit edhe me u pajtue me nja dy tri pika, per me dale prej kesaj krize.

Derisa per LDK ai ka thane se nuk kane ndonji shprese, tue shtue se nese peson nji goditje ajo ka me u konsolidue, perderisa AAK-NISMA simbas tij, kane me qene si parti e koalicionit ne te ardhmen.

Islami ka fole se debati Shqipni-Kosove ka qene totalisht i panevojshem dhe krejtesisht debat koti. Ai ka thane se sot portalet ta bajne politiken, tue shtue se njerezit jane kyqe vetem ne interneta.

Derisa per Malin e Zi dhe shqiptaret, Islami tha se aty ku ka pushtet, shqiptaret gjithmone perçahen, e kjo simbas tij po ndodh historikisht.

 

 

 

 

Shperndaje në: