Isufi: Qe kur ja nisim punës për Demarkacion

Florim Isufi

Florim Isufi, anëtar i Komisionit të ri për Demarkacionin e kufinit me Malin i Zi, thotë se ky komision ks me nisë punën mbrenda javës, ndërsa për nji muej pritet të dalin me raport.

Në nji prononcim për Gazetën Express, ai ka thanë se janë tue e kompletue dokumentacionin dhe mbasi të përfundojnë, kryetari i Komisionit Shpejtim Bulliqi, ka me u marrë vesh me kryeministrin Ramush Haradinaj që mandej me filloue punën Komisioni.

“Për dëshirën time dhe për vullnetin tim, kishte me fillue sot, por besoj se ka me fillue këtë javë”, asht shprehe anëtari i komisionit për Demarkacion.

Shperndaje në: