Ivanovic parashikon diçka për n’Veri

Oliver Ivanovic ka thanë se në Mitrovicën e Veriut frik kanë me u përdorë armët.

Kjo për shkak se, situata mundet me u përshkallëzue para zgjedhjeve lokale që kanë me u mbajtë me 22 Tetor.

Ivanovic ju ka ba thirrje institucioneve kosovare, atyne të Beogradit dhe ndërkombëtarëve që të reagojnë shpejtë, përcjellë Indeksonline.

Kryetari i Iniciativës Qytetare, “Liri, Demokraci dhe Drejtësi”, ka thanë se Qeveria duhet me marrë masa që të rritet niveli i sigurisë në Veri.

Shperndaje në: