Jablanovic: Ndihem i kërcënuem me jetë nga Vucic’i (video)

Aleksandar Jablanovic, lider i Partisë së Serbëve të Kosovës thotë se ndihet i kërcënuem me jetë nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, tue pretendue se orkestrimin e dhunës ndaj tij, gjatë zgjedhjeve parlamentare e ka ba Beogradi zyrtar.

Ai thotë se Serbia ka me ndërhyjë në zgjedhjet lokale në Kosovë edhe më fuqishëm se në ndërhyrjen që pati në zgjedhjet parlamentare, tue përmend fakte konkrete.

Ai flet për arbresh.info rreth aktualitetit politik, për herë të parë për dhunën në zgjedhjet parlamentare ndërmjet serbëve të Kosovës, dhe mundësisë së përsëritjes në zgjedhjet lokale.

Intervistën e plotë mundeni me ndigjue në videon e maposhtme:

 

Shperndaje në: