Jahjaga: Familja Jashari jetësoi andrrën tone – me ba Kosovën e lirë

Presidentja në largim, Atifete Jahjaga ka deklarue se kthimi i saj në Prekaz, gjithmonë e emocionon sepse ia kujton çmimin e ashpër që e kemi dhanë si popull dhe si shtet, dhe borxhin që ia kemi atyne që dhanë jetën për liri.

Jahjaga mbas homazheve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, vizitoi edhe familjen Jashari, ku u prit nga Rifat Jashari.

Pata nderin të takoj Rifat Jasharin dhe anëtarët e kësaj familje dhe të bisedoj me bacën Rifat për sakrificën që e ka bërë kjo familje për ta jetësuar ëndërron tonë, për ta bërë Kosovën e lirë”, ka thanë ajo.

jahjaga

Shperndaje në: