Jahjaga: Komisioni për Demarkacionin nis punën frik

Komisioni “ad-hoc” i iniciuem nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, për të analizu procesin e Demarkacionit me Malin e Zi do të fillojë punën së shpejti.
Këtë e ka ba të ditun vet presidentja Jahjga gjatë nji takimi që ka pasë me kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipnisë, Lulzim Basha.

Jahjga gjatë takimit me Bashën ka njoftu atë për zhvillimet e pergjithshme në vend e më theks të veçantë ato në Kuvendin e Kosovës, si dhe për proceset tjera.
Po ashtu, ajo ka njoftu Bashën për nismat e saj për të gjet zgjidhje për dy marrëveshjet që po kundërshtohen nga Opozita, Asociacionin dhe Demarkacionin, thuhet në komunikatën e Presidencës.

Shperndaje në: