Jakup Krasniqi flet mbas takimit me nderkombëtaret, qe çka thotë!

Ish kreu i Kuvendit Jakup Krasniqi dhe Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s për Kosovën, ka thanë se ndërkombëtarët që morën pjesë në takimin e thirrun  në Prishtinë, nuk u kanë dhanë liderave të vendit asnji këshillë.

Krasniqi ka thanë se ambasadorët vetëm i kanë ndigjue politikanët kosovarë e nuk kanë dhanë asnji këshillë, ndërsa temë kryesore ka qenë Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi, që u nënshkrue në verën e vitit të kaluem.