Janjic: Pres marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Drejtori i Forumit për Marrëdhanie Etnike me seli në Beograd, Dusan Janjic, ka folë për pjesëmarrjen e Listës Serbe në qeverinë e drejtueme nga Ramush Haradinaj.

Në nji intervistë për RTK, ai ka thanë se serbët duhen me marrë pjesë në institucionet e Kosovës.

Janjic ka shtue se pret që mbas 18 muejsh, mes Kosovës dhe Serbisë të nënshkruhet marrëveshja finale.

Shperndaje në: